FURNITURE / Tables / Serving table 8941066
*
nr 894 1066
SERVING TABLE
1950s/1960s, length: 60,
50/60-tal, längd: 60
Estimate:
800
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:09:45
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/5 18:43:15
1
300 kr
11/5 21:42:20
2
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn serveringsvagn tevagn
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:55
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:00
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:15
-
8249 TEA TABLE
19th century. Diameter: 86 cm, height: cm, wear.
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:33
-
9176 LAMP TABLE
one pair, Gustavian style, mahogany, mässingsdekor..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:54
-
9173 LAMP TABLE
one pair, Marmorerade. Length: 55 cm, width: 31 cm..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:37
*
SERVING TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 894 1066
SERVING TABLE
1950s/1960s, length: 60,
50/60-tal, längd: 60
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/5 18:43:15 | 1 | 300 kr |
11/5 21:42:20 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn serveringsvagn tevagn
-
1010 TABLE
Eero Sarinen för Knoll International, samt märkt N..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:55 -
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:00 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:15
-
8249 TEA TABLE
19th century. Diameter: 86 cm, height: cm, wear.
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:33 -
9176 LAMP TABLE
one pair, Gustavian style, mahogany, mässingsdekor..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:54 -
9173 LAMP TABLE
one pair, Marmorerade. Length: 55 cm, width: 31 cm..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:37